19 november 2019: symposium ‘De Aandachtsfunctionaris maakt het verschil!’
In de Week tegen Kindermishandeling organiseert de LVAK op 19 november in DeFabrique in Utrecht een uniek symposium met sprekers als Rian Teeuw, Frank van Leerdam en optredens van het Nederlands Toegepast Theater. Deze dag is speciaal voor aandachtsfunctionarissen huiselijk geweld en kindermishandeling en andere belangstellenden die met de meldcode werken. Op het symposium staat de rol van de aandachtsfunctionaris binnen een organisatie centraal. De aandachtsfunctionaris is voor organisaties die verplicht met de meldcode moeten werken een belangrijke schakel in de aanpak van kindermishandeling en huiselijk geweld. Een geschoolde aandachtsfunctionaris is binnen een organisatie de deskundige voor het implementeren van de meldcode, het adviseren van de directie en het begeleiden van medewerkers.
Sprekers, workshops, theater…
Op spectaluaire wijze gaat de theatergroep Nederlands Toegepast Theater het symposium begeleiden om te laten zien dat de aandachtsfunctionaris het verschil kan maken. Wilt u als aandachtsfunctionaris, beleidsmaker of bestuurder weten wat het verschil is, lezingen van interessante sprekers als Rian Teeuw en Frank van Leerdam bijwonen, aan boeiende workshops deelnemen, en dit alles begeleid door het optreden van het NTT, beslis dan snel.
Aanbieding: deelnamekosten terug bij lidmaatschap
Deelname aan het symposium is gratis voor leden van de LVAK, maar voor niet-leden hebben we een speciale aanbieding: wordt u binnen vier weken na het symposium lid van onze vereniging, dan krijgt u uw deelnamekosten (€ 100,-) terug!
Informatiemarkt
Wilt u op het symposium een tafel huren voor de informatiemarkt, dan kunt u contact opnemen met: symposium2019@lvak.nl. Let op: er zijn slechts een beperkt aantal tafels beschikbaar.
PROGRAMMA
08.45 uur Ontvangst
Plenair programma
09:30 uur Opening Dagvoorzitter met Nederlands Toegepast Theater
10.00 uur Lezing ‘De lange termijn gevolgen van kindermishandeling’ – Rian Teeuw
11:00 uur Pauze
11:30 uur Nederlands Toegepast Theater
12:00 uur Lezing ‘Meldcode door de bril van de inspecteur’ – Frank van Leerdam
12:30 uur Lunchen met informatiemarkt
13:30 uur Workshop ronde I
- Hulpverlening aan kinderen bij complexe echtscheidingen – Jaco de Rapper
- Wat, wie is een aandachtsfunctionaris? – Tea Hol
- Praktijkdilemma’s op juridisch vlak – Lydia Janssen
- Eergerelateerd geweld van 0 tot +100 jaar – Byram Varli
- Gespreksvoering ‘melden Veilig Thuis’ – Robin Feenstra
- Beschermen zonder woorden – Firouzeh Kazemi
- Munchausen by Proxy – Nina Blom
- Sexting/grooming, uitleg van politie – Lei Seuren
14:45 uur Pauze
15:15 uur Workshop ronde II
16:30 uur De klap op de vuurpijl!!
Vanaf 17:00 uur uitchecken
Het volledige programma inclusief toelichtingen per lezing in PDF-formaat downloaden
KOSTEN DEELNAME
LVAK-leden gratis
Niet-leden 100 EUR
Aanbieding: deelnamekosten terug bij lidmaatschap
Deelname aan het symposium is gratis voor leden van de LVAK, maar voor niet-leden hebben we een speciale aanbieding: wordt u binnen vier weken na het symposium lid van onze vereniging, dan krijgt u uw deelnamekosten (€ 100,-) terug!
ACCREDITATIE
Accreditatie is aangevraagd bij / toegekend door:
- Accreditatiebureau Kwaliteitsregister V&V en Register Zorgprofessionals
- Accreditatiebureau Sociale Geneeskunde (AbSg) met 5 punten
- Accreditatiebureau Verpleegkundig Specialisten Register met 5 punten
- Registerplein met 5,5 punten voor:
– cliëntondersteuners
– aandachtsfunctionarissen
– maatschappelijk werk
– sociaal Agogen - Stichting Kwaliteitsregister Jeugd
- Kenniscentrum Kraamzorg (KCKZ)